Kastamonu Haber , Otuz Yedi Forum
Ahşap’ta ‘Marka Şehir’ olma hedefinde yeni bir adım… Uyeols10
Ahşap’ta ‘Marka Şehir’ olma hedefinde yeni bir adım… Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ahşap’ta ‘Marka Şehir’ olma hedefinde yeni bir adım…

YazarMesaj
mklbyrk
Admin
Admin
mklbyrk

Erkek Mesaj Sayısı : 708

Ahşap’ta ‘Marka Şehir’ olma hedefinde yeni bir adım… Empty
MesajKonu: Ahşap’ta ‘Marka Şehir’ olma hedefinde yeni bir adım…   Ahşap’ta ‘Marka Şehir’ olma hedefinde yeni bir adım… Icon_minitimePaz Mayıs 04, 2014 9:59 pm

Vali Erdoğan Bektaş’ın 2013 yılında başlattığı “Kastamonu’da Büyük Markalar İçin Masif Ahşap Üretimi” projesi, Mudo ve N-DesigN firmalarından alınan siparişle ilk meyvelerini vermişti.
Mudo Concept Tedarik ve Satın Alma Departmanı tarafından ikinci parti siparişler yapıldı. İlk partide yaklaşık 50 parça ürün gönderilen firmalar, bu defa 160 parça ürün sipariş etti. Vali Bektaş başkanlığında Kastamonu Valiliği AB, Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi koordinasyonunda ilimizde faaliyet gösteren ve country tarzı ahşap mobilya üreten firmalar ilk teslimatı 2013 yılı sonunda yapmışlardı.
Erdoğan Bektaş’ın çabaları, Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Atila Kantay’ın koordinasyonunda gerçekleştirilen girişim; ülkemizde ve dünyada söz sahibi markaların Kastamonu’ya ilgisini çekerek gerek Kastamonu’da kültürel bir miras değeri taşıyan “Ahşap sanatı”, gerekse de istihdama ve üretime sağlanan katkı açısından büyük önem taşıyor.
N-DesigN firmasının Kastamonu’ya ahşap sektöründeki yatırım düşüncesinin yanında Mudo Concept’in ürün alımının önümüzdeki dönemlerde de süreceği ve ilimizin “Ahşap” konusunda “Marka Şehir” olması yolunda önemli bir adım daha atılmış oldu. 

(KASTAMONU GAZETECİLER CEMİYETİ)

1 sayfadaki 1 sayfası