Kastamonu Haber , Otuz Yedi Forum
 Kastamonu 68 Kamera Tarafından Gözetlenecek..  Uyeols10
 Kastamonu 68 Kamera Tarafından Gözetlenecek..  Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kastamonu 68 Kamera Tarafından Gözetlenecek..

YazarMesaj
mklbyrk
Admin
Admin
mklbyrk

Erkek Mesaj Sayısı : 708

Kastamonu 68 Kamera Tarafından Gözetlenecek..  Empty
MesajKonu: Kastamonu 68 Kamera Tarafından Gözetlenecek..     Kastamonu 68 Kamera Tarafından Gözetlenecek..  Icon_minitimePtsi Şub. 07, 2011 8:58 am

Kastamonu 68 Kamera Tarafından Gözetlenecek..  71549046

Kastamonu'da Kent Güvenliği'ni sağlayacak olan kameralar yerlerine takılmaya başlandı.
Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan ve kamuoyunda 'MOBESE' olarak bilinen Kent Güvenliği Yönetim Sistemi Entegrasyonu çalışmalarında daha önceden hazırlanan direklere kameralar yerleştirilmeye başlandı.
Türkiye'de ilk olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 'MOBESE' ismiyle kullanılmaya başlanan ve daha sonra ülke çapında bir çok ilde kullanılan Kent Güvenliği Yönetim Sistemi Entegrasyonu projesi çalışmaları Kastamonu'da tüm hızıyla sürüyor.
Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu, Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından İzmir Teknoloji Grup'a yaptırılan sistemin alt yapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını söyledi.Türk Telekom Müdürlüğü'nün data, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş'nin de enerji hat çalışmalarını bitirmesinin ardından son olarak direklere kameraların yerleştirilmeye başlandığını belirten Uslu, sistemin en kısa sürede devreye gireceğini söyledi.
Sami Uslu, Kastamonu'da 34 ayrı noktada 18'i 360 derece dönebilen hareketli kameralar olmak üzere toplam 68 kameranın görev yapacağını ve sistemde gece görüşü ile görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırma özelliğininde bulunduğunu söyledi. Uslu, mevcut 68 kameranın dışında toplam 18 kameranın da 5 ayrı noktada plaka tanıma sisteminde kullanılacağını sözlerine ekledi.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KASTAMONU TV SATILDI !!!!
» Yeni Valimiz Erdoğan Bektaş, Kastamonu’ya Vali olarak atanmanın onur ve gurur verici olduğunu ifade ederek, Kastamonu’nun oldukça fazla göç verdiğini ve sahip olduğu potansiyeli hakkıyla değerlendiremediğini belirtti. Bektaş, severek ve isteyerek gelip ça
» Ben Kastamonu’ yum...
» Siz hiç Kastamonu’yu gördünüz mü? (II)
» Siz hiç Kastamonu’yu gördünüz mü? (I)